Święta na jachcie!

Podróże, turystyka, wakacje nad wodą

Świąteczne przygotowania mogą zmęczyć każdego z nas, dlatego nie dziwi fakt, że coraz częściej decydujemy się na spędzenie Bożego Narodzenia poza domem. Dzięki temu, możemy uniknąć przygotowań, a skupić się na tym, co przeżywamy.

Jedni decydują się wyjechać w inne miejsce, dużo wcześniej rezerwując noclegi i zdając się na kuchnię restauracyjną, inni po prostu wolą wybrać się do rodziny, jedynie wspomagając przygotowania, a nie zajmując się wszystkim samodzielnie. Jednak są i tacy, którzy postanawiają wybrać się w daleką podróż, by przeżyć nowe przygody, świadomie rezygnując ze świątecznego nastroju.

Jednym z pomysłów na niesamowite spędzenie świąt poza domem jest rejs jachtem. Wyczarterowanie jachtu nie stanowi w dzisiejszych czasach większego problemu. Wyjeżdżając zagranicę, możemy tego dokonać, choćby drogą internetową, oczywiście wpłacając zaliczkę. Jednym z ciekawszych miejsc w Europie, w których rejsy jachtem są szczególnie przyjemne jest Grecja.

W zależności od własnych preferencji, mamy tu do wyboru aż cztery morza – Śródziemne, Egejskie i Kreteńskie na południu oraz Jońskie na zachodzie. Każde z nich jest na swój sposób fascynujące, jednak to na tym Egejskim znajduje się najwięcej drobnych wysp, a pływanie pomiędzy nimi i przy okazji zwiedzanie niektórych z nich to jedna z najlepszych przygód w życiu.

Rejs w okresie świątecznym należy jednak zarezerwować odpowiednio wcześnie, najlepiej nawet 6 miesięcy przed Bożym Narodzeniem.

Opublikowano: 30.12.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.