Atrakcje Kołobrzegu

Podróże, turystyka, wakacje nad wodą

Chociaż to Trójmiasto stanowi w Polsce najpopularniejszy punkt na nadmorskiej, wakacyjnej mapie Polski, to jednak poza Gdynią, kultowym Gdańskiem i magicznym Sopotem, nad Bałtykiem leży jeszcze szereg innych miejscowości, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w czasie planowania urlop. Jedną z nich jest Kołobrzeg. Miasto położone w województwie zachodniopomorskim to nie tylko morskie wąpielskie, ale również jedna z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych.

Działalność popularnych ośrodków uzdrowiskowych w mieście Kołobrzegu była możliwa przede wszystkim dzięki temu, że  znajdują się tutaj źródła wody mineralnej i solanki – bardzo cenione przez przybywających tu kuracjuszy. Poza tym, odkryto tu niemałe pokłady borowiny wpływające na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wszystkie te substancje wykorzystywane są m.in. przy leczeniu chorób reumatycznych, co sprawia, że Kołobrzeg jest często odwiedzany przez osoby starsze i schorowane, szukające dla siebie i pięknego miejsca na urlop, i sposobu na poprawę stanu zdrowia.

W mieście znajdują się łącznie 24 obiekty zajmujące się lecznictwem uzdrowiskowym. Poza tym, Kołobrzeg jest także ośrodkiem kulturalnym. Dużo dzieje się tu szczególnie w lecie, gdy regularnie organizowane są koncerty, występy kabaretów i teatrów.

Oczywiście, w Kołobrzegu znajdują się także liczne plaże, które pozwalają latem na opalanie się i wodne szaleństwa. O innych porach roku można tu spacerować, podziwiając wspaniałe, nadmorskie pejzaże i świeżo wyremontowane ściezki spacerowe, które naprawdę kuszą swoim pięknem.

Warto tu wybrać się na molo – nawet jesienią czy zimą pozostaje ono atrakcja turystyczną ze względu na fakt, że pozwala poczuć typowo nadmorski wiatr, a to oznacza, że umożliwia też dostarczenie naszym organizmom dużych ilości zdrowego jodu. Poza tym, będąc w tym mieście koniecznie trzeba przespacerować się Złotą Uliczką, która została tak odrestaurowana, że wygląda zupełnie, jak w czasach przedwojennych.

 

Opublikowano: 30.12.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.